Saç Ekimi Bilgilendirme Forumu
Fue Tekniğinde Safir Uç Teklojisi Nedir ? - Baskı Önizleme

+- Saç Ekimi Bilgilendirme Forumu (https://www.sacekimibilgi.com)
+-- Forum: Hairestetik Turkey (https://www.sacekimibilgi.com/Forum-Hairestetik-Turkey)
+--- Forum: Hairestetik Turkey Engin Sönmez (https://www.sacekimibilgi.com/Forum-Hairestetik-Turkey-Engin-S%C3%B6nmez)
+--- Konu Başlığı: Fue Tekniğinde Safir Uç Teklojisi Nedir ? (/Thread-Fue-Tekni%C4%9Finde-Safir-U%C3%A7-Teklojisi-Nedir)Fue Tekniğinde Safir Uç Teklojisi Nedir ? - arstuncay - 08-09-2018

Teknolojideki ilerlemeyle beraber, saç ekimi tekniklerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Büyük ölçüde ilerleme kaydederek, minimal invasiv yöntemlerle gerçekleştirilen bir prosedüre dönüşen saç ekimi operasyonları, kullanılan aletlerin de geliştirilmesine paralel olarak bugünkü halini almıştır. Günümüzde yaygın bir şekilde uygulanılan en modern saç ekim tekniklerinden biri olan FUE yöntemi ile elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir fue saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel aletler kullanarak bir adım öteye taşımıştır.

Ağrısız, Acısız Saç Ekimi ile Konforunuzdan Ödün Vermeyin!
Saç ekiminde, saç köklerinin donör bölgeden alınmasından ve saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasından önce bu bölgelere lokal anestezi uygulanmaktadır. Enjektör iğnesi yapılan lokal anestezi işlemi etken maddenin vücudu uyuşturması zaman almaktadır. Hastanın iğne batırılması esnasında ağrı duyması doğal olarak konforunun bozulmasına yol açabilmektedir.

Artık özel anestezi cihazları kullanılarak saç ekimi operasyonu iğnesiz üstelik ağrısız olarak uygulanması sağlanabilmektedir. Bu özel cihazlar, anestezi sağlayan maddeleri basınçlı bir püskürtme işlemiyle cildin altına ulaştırır. İğnesiz enjektörle yapılan deri altı anestezi uygulamasının etki başlangıç süresi iğneli enjeksiyona göre daha hızlıdır bu sebeple çok daha konforludur.

İğneye ihtiyaç duyulmadan anestezi enjeksiyonu sağlayan likit jet sistemi, enjektör iğnesi ile yapılan lokal anesteziye göre daha geniş alana yayarak uyuşma alanında daha homojen bir yayılma sağlayarak etkiyi artırır. İğne korkusu olan ve bu sebepten ötürü saç ekimi yaptırmak konusunda tereddüt yaşayanlar bu yeni yöntem sayesinde operasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirler.