Saç Ekim Bilgiledirme Forumuna Hoşgeldiniz...
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Türkiye’de Saç Ekimi Nasıl Gelişti
#1
[Resim: turkiyede-sac-ekimi.jpg.webp]
Türkiye’de saç ekimi yaptırmak için, her ay binlerce kişi Türkiye gelmektedir. Bu sayının aylık 2000 üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bu gelen kişilerin büyük çoğunluğu İstanbul’da saç ekimi işlemini yaptırmaktadır . Ayrıca Antalya başta olmak üzere İzmir Ankara gibi şehirlere de yurt dışından yoğun saç ekimi talebi vardır.Saç ekimi uzun yıllardır Türkiye’de yapılmaktadır ve en sık kullanılan yöntem fue saç ekimi yöntemidir.
Ayrıca bir çok Avrupa Ülkesinden Türkiye’ye giriş için vize gerekmiyor . Vize gereken ülkelerde ise Türkiye giriş için vize başvurusunda çok çabuk sonuç alınmaktadır. Saç ekimi sonrası hastanede yatış gerekmediğinden operasyon sonrası seyahat ve tatil imkanı da Türkiye’de saç ekimi operasyonunu cazip kılmaktadır
Türkiye’de saç ekimi dışında diğer estetik operasyonlarda yoğun bir şekilde yapılmaktadır özellikle diş tedavisi ve estetik cerrahi operasyonları başta gelmektedir. Saç ekimi dışında diğer kozmetik cerrahi işlemleri için de on binlerce insan Türkiyeyi tercih etmektedir. Ayrıca kanser tedavileri, organ nakli, tüp bebek tedavileri sağlık turizmi açısından Türkiye’nin önemli bir gelir kaynağı olmuştur.
Bu operasyonlar kalite açısından da oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır. Sağlık turizmi alanında Türkiye oldukça yüksek bir gelir elde etmektedir. Türkiye’nin saç ekimi geliri 2014 yılında yaklaşık olarak 1 milyar dolar olarak hesaplanmıştır. Bu gelirin 2018 yılında 2 milyar dolara ulaştığı tahmin edilmektedir.
Ahd Saç Ekim Merkezi  ve  Dünyadaki Yeri
AHD saç ekim merkezi Dr. Hakan Doğanay tarafından 2003 yılında Antalya!da kurulmuştur. Doktor Hakan Doğanay fue saç ekimi konusunda Türkiye’de uzun yıllardır çalışmaktadır . Dr Hakan Doğanay kalem yöntemi ile Türkiye’de saç ekimi konusunda öncülük yapmıştır.Ahd saç ekim merkezi olarak dünyanın bir çok ülkesinden farklı kişilere saç naklini gerçekleştirmiştir. Ahd Saç Ekim kliniği saç ekimi denince ilk akla gelen kliniklerdendir.
Dr.Hakan Doğanay’ın gerçekleştirdiği operasyonlar şunlardır.
 1. FUE Saç Ekimi
 2. Tıraşsız Ekim ve Dhi Saç Ekimi
 3. Kaş Ekimi
 4. Sakal Ekimi
 5. Sakaldan Saç Ekimi ve Diğer Vücut Kıllarından Saç Ekimi
 6. Kötü ekimlerin düzeltilmesi
 7. Kadınlarda saç Ekimi
Neden Türkiye’de Saç Ekimi
Peki Türkiye’de saç ekimi operasyonu dünyadaki insanlar tarafından neden tercih edilmektedir. Şimdi bu konuyu ayrıntılı olarak inceleyebiliriz. Bu konuda en önemli iki faktör olarak kalite ve saç ekimi fiyatlarını söyleyebiliriz
Saç ekimi yaptırmayı düşünen insanların önemli bir kısmı işlemi yapacak doktorun ve kliniğin ismini bilmek ve araştırmak ister .
Türkiye’de saç ekimi konusunda isim yapmış ve dünyaca ünlü bir çok bilimsel kuruluşlarda tavsiye edilen Türk doktorları bulunmaktadır. Saç ekimi araştırması yapan bir çok insan, bu kuruluşları ve forum sitelerini araştırarak Ekim yaptırmak istediği doktora ve kliniğe karar verirler. Doktor Hakan Doğanay uluslararası kuruluşlarda tavsiye edilen Türk doktorları arasında bulunmaktadır. Bu kuruluşlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz . Türkiye’de saç ekimi tercih edenlerin çok önemli bir kısmında da fiyat avantajı Gelmektedir
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Saç Ekimi Bilgilendirme Forumu Hakkında

Saç ekimi hakkında bilgi vermek amaçlı bir forumdur..

Daha fazlası için forum içeriğini inceleyebilir veya yöneticilere yazabilirsiniz.

             Hızlı Bağlantılar

              Kullanıcı Bağlantıları