Saç Ekim Bilgiledirme Forumuna Hoşgeldiniz...
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saç Dökülmesi Tedavisi
#1
Saçlar; uygarlık tarihi boyunca güzelliğin ve çekiciliğin bir simgesi olarak kabul edilmiştir. Yine tarih boyunca dönemin teknik imkanlarına bağlı olarak saç bakımı yöntemleri uygulanmıştır.
Saçlar; şekil ya da renklerinin kolayca değiştirilebilmesi nedeni ile hem kadında hem de erkekte modanın belirleyicisi konumdadır. Ancak bazı kişiler saç dökülmesi problemi yaşayabilmektedir.
Günümüzde ise saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde oldukça konforlu bir şekilde saç ekimi uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Saç dökülmesi hem kadın hem de erkekte görülebilen bir problemdir.
Saç dökülmesi; estetik ve kozmetik problemlerin yanı sıra psikolojik bozukluklara da neden olabilmektedir. Bu nedenle saç bakımı ve sağlıklı saçların kazanımı büyük önem taşımaktadır.
Günde 50 ila 100 tel arasında saç dökülmesi normal karşılanmaktadır.
Ancak bazı kişilerde günde 100 telden çok daha fazla dökülme yaşanmakta ve saçlı deride açılmalar görülmektedir. Bu durum ise tedavi edilmesi gereken bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır.
Saçlar Neden Dökülür?
– Yanlış saç bakım uygulamaları
– Yanlış şampuan ya da saç bakım ürünlerinin kullanılması
– Kansızlık
– Belirli vitamin eksiklikleri
– Beslenme bozuklukları
– Farklı hastalıklar için uygulanan tedavi yöntemleri
– Hormonal dengesizlik
– Genetik faktörler
– Stres
– Mantar ya da enfeksiyonlar
Saç dökülmesi nedenleri oldukça fazladır. Bunlarla birlikte kadınlarda gebelik ve menopoz dönemindeki hormonal değişimlerde saç dökülmesi problemi sıkça yaşanabilmektedir. Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi farklı şekilde ve farklı nedenlerle yaşanmaktadır. Aynı zamanda saç dökülmesi problemi yaşayan her hasta farklı şekillerde değerlendirilmektedir.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Saç Ekimi Bilgilendirme Forumu Hakkında

Saç ekimi hakkında bilgi vermek amaçlı bir forumdur..

Daha fazlası için forum içeriğini inceleyebilir veya yöneticilere yazabilirsiniz.

             Hızlı Bağlantılar

              Kullanıcı Bağlantıları