Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi söz konusu olduğunda, saç dökülmesi hakkında farklı görüşler vardır. Yetersiz beslenme, stres veya hormonal anormallikler kadınlarda saç dökülmesinin nedenlerinden bazılarıdır. Kadınlar şık görünmek için saçlara büyük bir önem verirler. Bu açıdan saç, günümüz estetiğinde önemli bir rol oynamaktadır. İlk bakışta kadınlarda saç dökülmesini ve kelleşmeyi çok fazla fark etmeyebilirsiniz. Bu açıdan alın çizgisi geriye doğru kaydığında ve zayıf saçlar sağlıksız göründüğünde kadınların psikolojisini olumsuz etkilenmektedir. Ancak kadınlarda saç dökülmesi saç ekimi tedavisi ile düzeltilir. Özellikle bu açıdan kadın saç ekimi yaptıran ünlüler kadınlara ilham olmaktadır.

Kadınlarda Saç Ekimi Nedir?

Kadınlar için saç ekimi, son yıllarda popüler bir hale gelmiştir. Saç dökülmesi hem kadınlar hem de erkekler için yaygın bir sağlık sorunudur. Çeşitli nedenlerle saç dökülmesini önlemek için her türlü kozmetik kullanılıyor. Saç dökülmesi devam ederse, saçın üst kısmında bir açıklık görürsünüz. Saç dökülmesinden dolayı tepede bir açıklık varsa, saç ekimi zamanı gelmiştir. Çünkü saç dökülmesinden sonra kullanılan kozmetik ürünler saçı uzatmamaktadır. Bu açıdan erkeklere özel saç ekimi artık kadınlara da başarıyla uygulanıyor. Saç ekimi yapılışı normal saç ekim prosedürünü takip eder.

erkes sağlıklı ve güzel saçlar ister. Ancak saç dökülmesi genellikle dış görünüşü etkilediği için kendinize olan güveninizi kaybetmenize neden olur. Saç ve kaşlar özellikle kadınlar için en önemli bölgelerden ikisidir. Saçlarınız veya kaşlarınız istediğiniz gibi değilse veya çeşitli sebeplerden dolayı yoklarsa bunun için korkmanız gerek yoktur. Çünkü artık her şeyin bir çözümü olduğuna göre saç ve kaş ekimi ile daha güçlü, daha gür saçlara ve kaşlara sahip olmak çok basit.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi yapılışı için genellikle FUE teknolojisi kullanılır. Lokal anestezi altında yapılan bu işlem ağrısızdır. FUE teknolojisi ile ekilen saçlar enseden alınarak tek tek saçsız bölgeye ekilir. Bu sayede daha estetik ve doğal bir görünüme kavuşursunuz. Saç ekimi işleminden sonra hasta evine gitmekte serbesttir. Bu işlem 6 ila 8 saat aralığında sürer ancak genellikle tek seansta yapılır. Saç ekimi ameliyatı 3 saat saç köklerinin alınması, 1 saat kanal açılması ve 3 saat köklerin açık kanala aktarılmasını içerir. Ameliyattan 3 gün sonra ise saçlar yıkanabilmektedir. İlk hafta boyunca alın şiş ve kırmızı ya da ensede pullu bir görünüm olabilir. Bu tamamen normaldir. Bu durum zamanla düzelir ve hastalar ortalama 10 gün sonra işlerine dönebilirler.

Erkeklerde ve Kadınlarda Ekim Süreci Farkları

Kadınlarda saç dökülmesi genellikle ön ve orta kısımda meydana gelir ve kulak arasındaki bölgedeki saçlar genellikle dökülmez. Buna karşın erkeklerde olan saç dökülmesi kelleşme sorununa kadar gidebilir. Ancak her iki durum için de saç ekimi yaptırmış olan isimler rehber niteliği taşır. Bu açıdan kadınlar ve erkekler için aynı teknikler kullanılabilir. Ancak ekim için saç köklerinin nereden alınacağı konusunda kadın ve erkek arasında farklılıklar olabilir. Bunun nedeni erkek ve kadınların saç köklerinin alındığı yerlerin farklı olmasıdır.

Saç dökülmesi sadece genetik değil birçok nedenden dolayı kaynaklanabilir. Özellikle hamilelik döneminde hormonal değişiklikler saçların dökülmesi konusunda büyük bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda düzensiz beslenme, aşırı stres, düzensiz ve sağlıksız yaşam tarzı dökülme sürecinde önemli rol oynar.

Ekim Öncesi ve Sonrası Neler Önemlidir?

Saç ekimi yaptıran kadınlar söz konusu olduğunda süreç aynı şekilde ilerler. Ameliyattan önce hastaya yönetim ve korunma amacıyla birtakım testler yapılır. Bu açıdan Hepatit B/C, HIV ve sarılık olup olmadığına bakılır. Ardından değerlendirme sonuçlarına göre ameliyat kesinleştirilir. Sonrasında saçın ekileceği alan tıraş edilir ve greft donör bölgeden çıkarılır. Nakledilen greft, organ nakli solüsyonunda saklanır. En son teknik uygulamalarla kanallar tek tek açılır ve greftler tek tek ekilir. Ameliyat sonrasında ise hasta 3 gün boyunca saçını yıkayamaz. Bu açıdan ilk yıkama saç ekim merkezi tarafından yapılır. 10 gün sonra ise kontrol için saç ekim merkezine gidilir. 10 gün boyunca ise hasta yastık ve battaniye gibi eşyalardan uzak durur. Ardından her gün doğal görünüm geri kazanılır. 3 ay içerisinde ekim alanında saç çıkması görülecektir. 6 ay sonrasında ise %65’lik bir büyüme oranı gözlemlenir.

Bireysel hasta geçmişine bağlı olarak saçların tamamen doğal bir görünüm kazanması 8 ila 12 aylık bir süre içerisinde gerçekleşir. Ekimden sonra mevcut saçı korumak için vitamin kullanmak çok faydalıdır. Özellikle kök hücre içeren multivitamin serumlarının kullanılması büyük bir fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda temizleme işlemi sırasında şampuanın kimyasal, paraben ve boya içermemesine özen gösterilmelidir.

Kadınlarda Saç Ekimi Öneriliyor Mu?

Genel itibariyle saç ekimi yaptıran ünlüler erkeklerden oluşmaktadır. Ancak kadınlarda da geri dönüşü olmayan saç dökülmesi meydana gelebilir. Bu nedenle kadınlar için saç ekim yöntemi önerilir. Teknolojinin ve uygulamaların gelişmesi sayesinde kadınlar için saç ekimi mümkün ve başarılıdır. Fakat saç ekimi yaptırmadan önce saç dökülmesinin nedenini bulmak önemlidir. Geri dönüşü olmayan saç dökülmesi, saçkıran gibi bir dizi hastalıktan kaynaklanır. Saç dökülmesi tedavi edilemez ve geri döndürülemez ise, kadınlara saç ekimi yaptırmaları önerilir. Ancak bu durumun ilaçlar ile tedavi edilmesi mümkünse, ilaç tedavisi önerilmektedir.

Saç dökülmesi cinsiyet ne olursa olsun herkesin karşılaşabileceği sorunlardan biridir. Saç dökülmesinden sonra saçlarda lokal incelme olur. Dolayısıyla saç dökülmesinden sonraki görünüm ne olursa olsun, herhangi bir tedavisi yoksa saç ekimi tavsiye ediyoruz. Kadınlarda saç ekiminin başarısından bahsetmeden önce cinsiyet faktörünün başarıyı etkilemediğinden bahsetmek mümkündür. Başarılı saç ekim uygulamaları, uygun teknik ve yöntemlerin tanımlanmasını gerektirir. DHI ve FUE yöntemleri sıklıkla kullanılan yöntemlerden bazılarıdır. Giderek gelişen teknoloji sayesinde ise kadın saç ekim başarı oranları artmaktadır. Kadın saçı doğru teknikle ekildikten sonra doğal ve kalın görünüm elde edilebilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

Kadınlar için saç ekimi hemen hemen her yaşta yapılabilir. Ancak kronik hastalığı olanlar (kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, tansiyon, böbrek yetmezliği), hamileler, çok fazla madde kullananlar için uygun değildir. Uygulansa dahi özellikle, ekilen greftler çok kısa bir süre sonra köklere tutunamayacak ve yeni saçlar köklerden çıkamayacaktır. Ameliyat süresi ortalama greft sayısına bağlıdır. Kadın saç ekiminin başarı oranı ise saç ekim merkezine bağlı olduğu kadar hastalara da bağlıdır. Bu açıdan ameliyattan 3 gün sonra saç yıkanmamalıdır. Çünkü yıkama işlemi sırasında yeni çıkan saçlar hareket edebilir, parçalanabilir ve zarar görebilir. Bu durum ise ekilen greftlerin kaybına neden olur ve ekim alanında ara boşluklar oluşturur.

Kadınlarda saç ekimi fiyatları ekilecek olan greft sayısı, doktorun uzman olup olmayışı ve saç ekim merkezine bağlıdır. Bundan dolayı saç ekimi yaptırmayı düşündüğünüz merkez ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda saç ekiminin öncesi ve sonrasını merak ediyorsanız kadınlarda saç ekimi yaptıranlar konusuna göz atabilirsiniz.

 

Share:

administrator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir