Saçların dökülmesi hem erkek hem kadınlar için her yaş grubunda genetik, psikolojik ve fiziki sebeplerle yaşanabilen ve kişide mutsuzluk ve özgüven kaybı oluşturabilen bir durumdur. Saç dökülmesi yaşayan kişiler uzun yıllardır kelliğin kalıcı çözümü olarak saç ekimini tercih etmektedir. Saç ekimi, saç dökülmesi için kesin çözüm ve hastanemizde uzman doktorlar tarafından başarı ile uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Bu yazımızda saç ekimi nedir, saç ekim yöntemleri nelerdir, saç ekimi ne kadar sürer konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi, saçı dökülen kişiler için doğal ve kalıcı yöntemler ile vücudun diğer bölgelerinden alınan kıl köklerinin istenen bölgeye uygulanmasıdır. Saç ekiminde kişinin kendi vücudundaki kıl kökleri kullanılmaktadır. Kullanılan bu kıl köklerine greft denilmektedir. Saç ekimi hem erkek hem kadınlarda, kellik yaşanan bölgenin durumuna göre uygun adette kök ile uygulanabilmektedir.

Saç ekim yöntemleri nelerdir?

Geçmişten günümüze birçok saç ekim tekniği kullanılmakla birlikte, günümüzde en çok tercih edilen saç ekim yöntemleri ciltte iz bırakmayan ve saç tıraşı gerektirmeyen yöntemler olmaktadır.

FUE yöntemi ile saç ekimi: dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan saç ekim yöntemidir. Fue yöntemi ile saç ekiminde kıl kökleri özel bir medikal cihazla alınmakta, izotonik veya hiposol sıvılarda bekletilerek uygulama yapılacak bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması ile saç kökleri yerlerine ekilmektedir. Fue yöntemi ile saç ekimi tek bir seansta bitirilebileceği gibi ekim miktarına göre birkaç seanstan da oluşabilmektedir. Fue saç ekim tekniği ile hasta uygulama esnasında herhangi bir acı duymaz.

DHI yöntemi ile saç ekimi: fue yöntemine oldukça benzerlik gösteren DHI yönteminin farkı saç tıraşı gerektirmemesi ve ekim için choi implanter adındaki kalem ile hem kanal açıp hem saç ekimi yaparak köklerin dışarıda bekleme süresini kısaltmasıdır.

Saç ekimi yapılacak kıllar nereden alınır?

Saç ekimi için gerekli kıllar kişinin ense ve şakak bölgesinden alınmakta, bu bölgelerde ekim için yeterli miktarda kök bulunamaz ise göğüs bölgesi, kollar gibi kıl bulunan vücut bölgelerinden kıl kökü alınabilmektedir.

Saç ekimi ne kadar sürer?

Saç ekimi operasyonu bir seanstan oluşabileceği gibi, birden fazla seanstan da oluşabilmektedir. Saç ekimi süresini belirleyen kriter ekim yapılacak kök sayısı ve ekimin kaç seansta bitirileceğidir. Hastanemizde saç ekimi operasyonları il ve yurt dışından gelen hastalarımızın bir an önce kesin sonuca ulaşıp, normal hayatlarına dönebilmesi için tek seansta bitirilmeye çalışılmaktadır. Ekim yapılacak kök sayısına bağlı olarak altı – sekiz saat içerisinde saç ekimi tamamlanmaktadır.

İstanbul Bağcılar’daki hastanemizde uzman doktorlar ile hastane ortamında saç ekimi imkânı sunuyoruz. Saç ekimi ve saç ekimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi hastanemiz medikal estetik servisinde bulabilirsiniz.